Aktualności


środa, Październik 26, 2016, 17:13

W najbliższy weekend zapraszamy do Kościeliska na wyjątkowe wydarzenie. XIV Majowe Granie w sposób szczególny poświęcone pamięci Jurka Nitonia, rozbrzmiewać będzie muzyką przez dwa dni. 7 listopada (sobota) w Domu Ludowym w Kościelisku odbędzie się Bal Charytatywny w oprawie znakomitej muzyki słowackiej Tomaša Luptáka z Detvy. Dochód z balu będzie przeznaczony na całoroczne warsztaty rękodzieła dla dzieci prowadzone przez Fundację Majowe Granie.

8 listopada (niedziela) odbędzie się koncert, którego program zapowiada się niezwykle ciekawie. Wystąpią  „Polaniorze” z Kościelisk, kapela Usztürü Zenekar z parą taneczną z Węgier, Zespół Tabor, kapela Tomaša Luptáka z Detvy z towarzyszeniem śpiewu Jany Záchenskej ze Słowacji.

Podczas koncertu, który w sposób szczególny będzie w tym roku poświęcony Jerzemu Nitoniowi, mistrzowi lutnictwa, nauczycielowi Andrzeja Bobaka, muzykantowi, związanemu z zespołem Tabor, nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej pt.„Historia kawałka drewna- złóbcoki'', która jest efektem dokumentacji warsztatów lutniczych, organizowanych przez Fundację Majowe Granie. Dzięki projektowi „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych'' dofinansowanemu przez Instytut Muzyki i Tańca, młodzież z Kościeliska buduje tradycyjne podhalańskie instrumenty- złóbcoki. Efekty pracy młodzieży pod okiem mistrza Andrzeja Bobaka, będzie można podziwiać na fotografiach, eksponowanych na ścianach Domu Ludowego w Kościelisku.

Gwiazdą wieczoru będą podhalańscy instrumentaliści, uczestnicy projektu GRAMY, którzy zaprezentują repertuar tradycyjny i folkowy. Koncert tej formacji będzie wykonany po raz drugi. Pierwsze wykonanie koncertu, zakopiańska publiczność owacyjnie przyjęła podczas 47. Międzynarodowego Festiwalu Ziem Górskich. Zabrzmi muzyka podhalańska, cygańska, muzyka łuku karpackiego, wykonane zostaną aranżacje muzyki folkowej. Wstęp na koncert jest wolny.

Wydarzenie realizowane jest przez Fundację Majowe Granie przy wsparciu Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Gminy Kościelisko, Związku Podhalan Oddział Kościelisko oraz Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku.Szkoła Mistrzów

- Budowa  złóbcoków


Warsztaty budowy

złóbcoków


Podhalańscy Muzykanci

"Majowe Granie" 2015

Podziel się informacją o naszej działalności

Copyright ©2016 Majowe Granie, All Rights Reserved. eJanosik.pl
Liczba odwiedzin: 4657
free website
built with
kopage