Biografia Marek Łabunowicz "MAJA"

 
Marek Bernard Łabunowicz "Maja" urodził się 11 listopada 1972r. w Jeleniej Górze, gdzie spędził kilka pierwszych lat swojego życia. Później przeprowadził się do Kościeliska do rodzinnego domu swych dziadków. Tu też rozpoczął naukę - najpierw w szkole podstawowej, później w zawodowej w zawodzie elektromechanik. Jednak zawód ten w żaden sposób nie był powołaniem Marka; swój wolny czas przeznaczał na wędrówki po górach. Uwieńczeniem swej pasji górskiej była przysięga TOPRowska w 1992 r. Niedługo potem okazało się, że muzyka stała się jego drugą pasją, a dar przekazywania i nauczania doceniali nie tylko uczniowie, był również autorytetem dla wielu muzyków i muzykantów. Żaden instrument nie był mu obcy; czy to skrzypce czy altówka, kontrabas czy heligonka...

Rok później został powołany do odbycia służby wojskowej. Po powrocie kontynuował nauczanie dzieci w oddziałach Związku Podhalan. Ponadto należał do zespołu regionalnego Poloniarze, działającego w Kościelisku. Równocześnie czas swój dzielił pomiędzy wyprawy ratunkowe, nurkowanie, spadochroniarstwo, muzykowanie, naukę dzieci oraz naukę własną, bo oto pojawiła się nowa pasja Marka - cymbały. Zaczyna odnosić sukcesy estradowe, występując z czołówką muzyków polskich i zagranicznych (Czarne Karakuły, Edyta Geppert, Golec uOrkiestra, Brathanki, Harlem, Zbigniew Namysłowski, Witold Rek). Do dnia swej śmierci regularnie koncertował również z Kapelą Pieczarków.

Marek to człowiek czynu, niosący pomoc nie tylko na szlakach górskich. Przekazywał swą radość życia otoczeniu, a jego muzyka sprawiała, że ludzie częściej się uśmiechali. Zginął zasypany lawiną pod Szpiglasową Przełęczą 30 grudnia 2001 niosąc pomoc ludziom potrzebującym.
 
Marek Łabunowicz
Copyright ©2016 Majowe Granie, All Rights Reserved. eJanosik.pl
Liczba odwiedzin: 31927
free website
built with
kopage